BĚHEM DĚTEM

Dne 20. 9. 2014 proběhl první ročník charitativního běhu s tématickým názvem “Během dětem”, který pořádala naše společnost. Proč “Během dětem”? Odpověď můžete velmi snadno nalézt na facebookovém profilu této události stejně jako na stránkách nadačního fondu Krtek. Veškeré peníze vybrané z tohoto běhu putovaly dětem z NF Krtek, a že jich nebylo (na první ročník) málo!

V průběhu “Během dětem” se podařilo dát dohromady všem účastníkům pěknou částku 93 441 Kč! Na místě samozřejmě nechyběla ani paní ředitelka nadačního fondu Irena Korvasová Čánská, od které se mohli účastníci dozvědět, jak přesně se peníze využijí. Příspěvek nebo startovné, chcete-li, však nebyla jediná možnost, jak mohli účastníci a lidé dobré vůle participovat na vybrání celkové částky pro děti z NF Krtek.
Pro jejich pohodlí a zároveň i pro ulehčení průběhu akce z organizačního hlediska, jsme nabízeli možnost zaplatit startovné převodem na účet NF Krtek. Chtěli jsme být maximálně transparentní, a proto se peníze posílaly přímo na bankovní účet této nadace. Věříme, že i toto je jedna z věcí, kterou jste ocenili.

Podle našich údajů se toho dne závodu zúčastnilo přibližně 400 běžců a spousta dalších diváků, fotografů a povzbuzovačů, kterým také náleží veliký dík za dotvoření skvělé atmosféry.

Co říci k této akci na závěr? Snad jen tolik, že příští ročník běhu chceme udělat ještě lepší, velkolepější, s více sponzory a samozřejmě vybrat ještě víc peněz. Několik desítek tisíc, které se podařilo vybrat, představují již solidní částku, avšak v oblastech pomáhání druhým, obzvláště dětem, peněz není nikdy dost. Těšíme se z vaší přízně a kladných reakcí, kterých se nám dostalo jak na Facebooku, tak e-mailem či osobně a pevně věříme, že si společně zaběháme i v roce 2015 a hravě překonáme hranici 100 000 Kč!

NF Krtek